Univerzální modul osvětlení PELI WLU-A1

WL087A1... , WL120A1... , WLU-A1, WLU-B1, WLU-D1
Ivan
Dátum registrácie: 30. Septembra 2020, 20:06
Kontaktovať používateľa:

Univerzální modul osvětlení PELI WLU-A1

Príspevok od používateľa Ivan »

Zdravím,

zakopil jsem si univerzální model osvětlení WLU-A1 a chtěl bych ho použít pro řízení osvětlení na malém kolejišti. Bohužel nejsem ještě v elektrice moc znalý, proto bych se chtěl raději ještě poradit zde. Nějaké informace jsem již obdržel na diskuzním foru modely.biz.

K modulu plánuji připojit 5 nádražních lamp od JMdetail a dále cca 7-8 SMD LED diod pro osvětlení budov. Jelikož se jedná o malé kolejiště, napájení bude přímo z DCC rozvodu.

Dle popisu je maximální zatížení jednoho výstupu 3mA, celku pak 50mA. LED diody mívají většinou cca 20mA. Jsou k modulu zapotřebí nějaké spec.diody, nebo lze použít běžné s tím, že 20mA je myšleno max. zatížení?

Také napětí u každé diody se liší, na DF mi však bylo porazeno, že modul používá PWM regulaci a stačí přes CV vhodně nastavit intenzitu osvětlení.

Budu vděčný za vysvětlení.
Ivan

Ivan
Kontaktovať používateľa:

Re: Univerzální modul osvětlení PELI WLU-A1

Malé doplnění, otestoval jsem modul připojením jedné SMD a je to opravdu skvělý počit, efekty pěkné, nastavení jednoduché ;). Osvětlení je tedy vymyšlené a mohu pokračovat se stavbou domků.

PELI: mohu poprosit o potvrení, že plánované obsazení dekodéru diodami (viz předchozí příspěvek) a následné zatížení dekodéru je OK? Nebo raději si tento schovat pro osvětlení nějakého vozu a koupit tu větší variantu přímo na osvětlení UL16-A02?

Předem děkuji!

Ivan

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PeLi »

Led diódy môžete použiť akékoľvek. Každý výstup má obmedzený prúd na cca 3mA (predradný rezistor 1k), takže k poškodeniu procesora nepríde ani pri skratovaní výstupu.
Pozor na cudzie napätie! (napríklad dotyk o koľaje) Veľmi pravdepodobne príde k poškodeniu, preto treba dbať na odizolovanie všetkých LED.

Ivan
Kontaktovať používateľa:

PELI: Díky moc za odpověď!

Napísať odpoveď