Osvetlenie TT Bai

WL087A1... , WL120A1... , WLU-A1, WLU-B1, WLU-D1
dudlifuk
Dátum registrácie: 4. Marca 2020, 23:48

Osvetlenie TT Bai

Príspevok od používateľa dudlifuk »

Dobry den ! kedy predpokladate dostupnost dalsej varky osvetlenia pre Bai v TT ?

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20

Re: Osvetlenie TT Bai

Príspevok od používateľa PeLi »

Predpokladaný dátum ukončenia výroby je 1.4.2020

Svatas
Dátum registrácie: 12. Mája 2020, 15:58

Príspevok od používateľa Svatas »

Dobrý den,
pořídil jsem Vaše osvětlení pro svoje Bai-ky a jsem naprosto unesený kvalitou zpracování, funkčností a možnostmi nastavení (tady zatím stále probíhá výzkum :-)). Přesto bych měl jeden dotaz - lze připojit a provozovat koncová světla?
Na koncích DPS jsou pájecí plošky, které mě k tomuto dotazu přivedly, ale předpokládám, že standardně nejsou aktivní (manuál se o koncovém osvětlení vůbec nezmiňuje a navíc to vypadá, že nejsou osazeny předřadné odpory).
Je reálná cesta jak koncové osvětlení zapojit a pokud ano, jak ho aktivovat?

P.S. Samozřejmě pomíjím fakt, že vozy Bai patrně neměly integrované koncové osvětlení...

PeLi
Administrátor

Koncové svetlá nebudú fungovať aj keď osadíte chýbajúce súčiastky! Bolo by potrebné upraviť firmware pre procesor.
Bai2.jpg
Bai2.jpg (33.65 KiB) 1760 zobrazení

Svatas
Dátum registrácie: 12. Mája 2020, 15:58

Príspevok od používateľa Svatas »

Tak trochu jsem s touto variantou počítal, ale jak se říká: líná huba - holé neštěstí :-)
Každopádně moc děkuji za odpověď!
Hodně úspěchů do dalších počinů.

vendatt

Príspevok od používateľa vendatt »

Zdravím všechny,
pořídil jsem osvětelní do vozů Bai. DPS je na vysoké úrovni a rozměrově krásně pasuje do vozů. Jen mám problém s naprogramováním. Možná dělám chybu já a nebo je problém s centrálou.

Používám Uhlenbrock Intellibox II. Pokud dám na programovací kolej lokomotivu (lokomotivní dekodér), tak si vše krásně vyčtu a pohodlně mohu měnit CV a jiné. Sundám loko a místo něj dám dekodér (osvětlení) do Baiky. Centrála o něm vůbec neví a nemohu zpětně číst CV. Jediné co se podaří, tak zadat adresu do CV1. Jenže ji nemohu zpětně ověřit, protože nejde číst. Následně je dekodér "párově" s lokomotivou se stejnou adresou v CV1. Funkce lze ovládat pouze na F1. Jinou konfiguraci nelze zadat.

Jakým způsobem tedy konfigurovat uvedený dekodér?

Předem díky za případné info.
Václav

PeLi
Administrátor

Robia to všetky osvetlenia?
Ja nemám skúsenosť s touto centrálou. Je možné že problém je v tom, že dekodér má veľmi malý odber prúdu a centrála ho na programovacej koľaji nezdetekuje. Skúsil by som premostiť programovaciu koľaj s rezistorom cca 1kohm. Zvýši sa kľudový odber, tak by to mohlo pomôcť.

vendatt

Príspevok od používateľa vendatt »

Našel jsem krásný zelený Teslácký jednowaťák 1k a je po problému. Dekodér lze krásně číst, pěkně si při programování "pomrkají" LEDky a zdá se, že je vše OK. Váš dekodér umí pěkné věci!! Fakt dobrý.

Díky za radu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Václav

Jiří L

Osvetlenie TT Bai

Príspevok od používateľa Jiří L »

Zdravím, dekodér je super a funguje bez problémů, ale sběr proudu samatného vozu je mizerný. Chtěl bych mu trochu pomoct a osadit dekodér kondenzátory. Je tady nějaké omezení nebo doporučení jaké kondenzátory na pozice C1-C3 použít?
Díky Jiří.

Leoš Vobořil
Dátum registrácie: 28. Septembra 2020, 12:03

Príspevok od používateľa Leoš Vobořil »

Zdravim, musim tedy rici, ze na veskere problemy s vozy Bai, maji dle meho nazoru sber proudu nejlepsi. Vsechny dekodery osazuji SMD tantalovymi kondenzatory 470uF/6,3V pouzdro D (7,3x4,3mm).

ondrejzaoral
Dátum registrácie: 20. Júna 2020, 15:14

Príspevok od používateľa ondrejzaoral »

Dobre odpoledne, mate prosim nekdo zkusenosti s vytazenim napajeni od podvozku Bai TT? Rozebral jsem to a než se pustím do pájení drátků přímo na plíšky na horní straně podvozků, chci se zeptat zda někdo nevymyslel něco lepšího. Díky!

Kuttil

Príspevok od používateľa Kuttil »

Dobrý den chtěl bych se zeptat,kam napojit kabliky od podvozku na desku osvětlení v ANALOGU
V návodu není o tom žádná zmínka kam ty přívody připájet a tak se ptám tady
Byl jsem odkázán na tuto diskuzi
Nechtěl bych tu desku nějakými pokusí hned odpálit
Děkuji za odpověď kuttil

PeLi
Administrátor

Kuttil napísal:
20. Decembra 2020, 11:54
Dobrý den chtěl bych se zeptat,kam napojit kabliky od podvozku na desku osvětlení v ANALOGU
Děkuji za odpověď kuttil
Citácia z návodu:
Po osadení osvetlenia na svoje miesto je potrebné prevliecť pripravené kábliky cez polkruhový otvor a prispájkovať ich na vstupy DCCa a DCCb na oboch stranách.
Toto platí aj pre analóg! Dekodér si vie rozpoznať, aké je pripojené napájanie (analógové alebo DCC).

Kuttil

Príspevok od používateľa Kuttil »

PeLi napísal:
20. Decembra 2020, 12:39
Kuttil napísal:
20. Decembra 2020, 11:54
Děkuji za odpověď kuttil
Citácia z návodu:
Po osadení osvetlenia na svoje miesto je potrebné prevliecť pripravené kábliky cez polkruhový otvor a prispájkovať ich na vstupy DCCa a DCCb na oboch stranách.
Toto platí aj pre analóg! Dekodér si vie rozpoznať, aké je pripojené napájanie (analógové alebo DCC).
Děkuji , tak teď mi to je jasné mně jenom zmátlo to, že se to připojuje na přívod ddc a já mám analog a hlavně že tam je víc pájecích plošek a nebyl jsem ti tím jistý jestli to bude fungovat tak,moc děkuji nafotim jednoduchý foto návod i pro ostatní sice nejsem úplně začátečník, ale v elektronice mám rezervy

Používateľov profilový obrázok
Jirka
Dátum registrácie: 14. Apríla 2021, 09:05

Jak opatrně a bez násilí sundat střechu vozu Igra TT Bai?

Príspevok od používateľa Jirka »

Dobrý den!

Rád bych se zeptal, jaký použít grif na sundání střechy vagonu Bai v TT od Igra Model?
Já mám pocit, že bych to musel nějak rvát nebo co? Nemůžu přijít na ten fígl, jak střechu snadno sundat.

Co jsem koukal do návodu, tak je potřeba stěny vozu roztáhnout od sebe, aby západky střechy bylo možné vyjmout.
Potíž je v tom, že když vagonek vezmu do ruky, tak jej držím právě za stěny vozu a držím je tak spíše u sebe, než že bych je roztáhnul.

A když stěny vagonku roztahuji směrem ze strany od podvozku/podlahy vagonku, tak se to roztažení nepřenese až ke střeše. :|

Můžete poradit, jak nenásilně a bezpečně vzhledem k zachování modelu nepoškozeného, sundaváte střechu vagonku vy?
Resp. jak vagonek rozebíráte?

Nechci dělat nějaké pokusy metodou pokus-omyl nebo s větší silou na tak poměrně drahém modelu.
ˇ
Poraďte prosím!

Děkuji a s pozdravem, Jirka

Ještě doplňuji: Něco jsem pak ještě našel na: http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php ... &start=120 .
Myslím, že to byla odpověď na můj dotaz. Kopíruji text popisu řešení a postupu sem, kdyby to někdo další hledal a informační zdroj z internetu by třeba v budoucnu již nebyl dostupný:

http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php ... &start=120

Re: Vozy Bai ČSD od IGRA Model ve IV. epoše
Příspěvekod zdenek » ned 21 pro, 2014 8:16 pm

Ahoj! Já jsem Bai ani silou nerozdělal, takže nakonec jsem to provedl následovně. Vytáhnul jsem nejdříve z rámu oba podvozky a uvolnil jsem si přístup do míst, kde se pohybuje kinematika. Pak jsem vzal šroubovák a zasunul ho do mezery mezi černý rám a šedobílou podlahu (mezera v které se pohybuje kinematika). Následně stačí lehce zapáčit, nebo šroubovákem pootočit. Je to nutné udělat ve všech čtyřech rozích vozu. Tím se černý rám na krajích vozu uvolní a vyskočí ven, střed vozu pak už jde lehce. Při zpětné montáži je nutné nezapomenout secvaknout zpět podlahu s vnitřním vybavením a rám vozu. Pak teprve je možné nasadit karoserii. Zdeněk

Mohu potvrdit ze své zkušenosti, že rozebrat vagonek jde při citlivém zacházení a přiměřené opatrnosti velmi lehce a velmi snadno.

Ještě bych doplnil:
Při pájení drátků k plíškům od sběračů proudu od náprav na podvozcích doporučuji kvůli řádnému prohřátí cínu při pájení
a tedy dosažení kvalitního, mechanicky pevného a dobře vodivého spoje, tyto plíšky vyjmout z podvozků. Je to sice nepříjemná práce
je pak nasadit zpět, ale při pájení se pak netaví podvozek. Na svém prvním osazovaném vozu Bai TT od Igra Model jsem tak na doporučení z klubu neučinil a panečku, hned se plíšek zatavil do plastu podvozku! = Nepříjemné a pak horší jízdní vlastnosti podvozku na kolejích.

Dále bych doporučil jako postřeh z prací při odnímání podvozků zapáčit na podvozek jen jedním prstem a to na stranu podvozku jako že od středu vagonu. Na druhé straně hrozí rozlomení jemného plastu nesoucího brzdové špalky. Např. při snímání dvěma prsty proti sobě položenými na čela podvozku.

Model Cai TT od Igra Bai má zelený plast karoserie na střeše nepřizpůsobený osvětlení od PeLi. Je tam zvýšená přepážka na obou koncích vagonu/karoserie, který/á brání krásně snadnému zacvaknutí plošného spoje PeLi osvětlení. Myslím, že model Bai toto neměl. Ale Cai ano. Což mne poněkud mate. Odhadoval jsem, že jsou vyráběny stejným postupem ze stejné formy. Tak by bylo dobré tu vrstvičku plastu zapilovat. Ale to jsem nedělal. Namáčkul jsem tam PeLi osvětlení jen tak kousek na tuto plošku. Prosvítá tak trochu osvětlení z WC do salonu pro cestující. Zapilovat mohu dodatečně.

To jsou asi všechny mé postřehy z osvětlování vagónků.

Napísať odpoveď