WL120A5 nelze programovat

WL087A1... , WL120A1... , WLU-A1, WLU-B1, WLU-D1
Lesan

WL120A5 nelze programovat

Príspevok od používateľa Lesan »

Zakoupil jsem dvě DCC osvětlení WL120A5. První osvětlovací lištu jsem instaloval a zprovoznil bez problémů (do odpovídajícího vozu Bmz, podle přiloženého návodu), ale druhou lištu při stejném postupu programování (a do vozu stejného kat.č.) nedokážu zprovoznit. Lišta se chová podivně - nelze programovat, nereaguje na žádné příkazy, přestože je zapojená správně. To je ověřeno tím, že se někdy (ne vždy) po posazení vozu na koleje rozsvítí s tím efektem, jako by byla již naprogramována (efekt CV8 = 201), ale nelze nijak ovládat. Při pokusu o programování libovolného CV zhasne a již se nerozsvítí. Po uložení hodnoty libovolného CV někdy problikne, jako by příkaz přijala, ale dále se nic neděje. Reset dle návodu nepomáhá, opět jen problikne a nic. Postupné rozsvícení oddílů, které má dle návodu nastat při prvním zapojení (a také po resetu), na rozdíl od první lišty nenastalo nikdy. První lišta funguje naprosto správně. Máte s něčím takovým již zkušenost, případně mohu lištu reklamovat?

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20

Re: WL120A5 nelze programovat

Príspevok od používateľa PeLi »

Je možné, že dekodér už niekto skúšal, keď po prvom zapojení neprebehol test.
Ako prvé treba vyskúšať CV8 = 246 - potom by sa mal spustiť test. Ak to nepomôže, tak treba skúsiť, či sa dajú načítať CV.

Lesan

CV8 = 246 jsem vyzkoušel mnohokrát a nepomohlo - osvětlení buď krátce problikne, nebo nic a test neproběhne. Číst CV bohužel v současné době nemohu, jsem přechodně odkázán jen na Multimaus a centrálu Roco 10764.. Díky, LK

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20

Príspevok od používateľa PeLi »

1- dekodér mohol byť uzamknutý (CV8 = 248) a preto sa nedajú meniť CV - je potrebné načítať CV1 a následne načítanú hodnotu zapísať do CV8 (postup je v podrobnom návode)
2- dekodér môže byť poškodený. Odporúčam prezrieť plošný spoj pod lupou, či tam nie je studený spoj alebo nejaké mechanické poškodenie,
poprípade či sa nezahrieva niektorá súčiastka.
3- reklamovať - je možné, že už bolo osvetlenie používané. (ak pri prvom zapnutí neprebehol test)

Takto na diaľku asi viac nie je možné pomôcť. Ešte ho prípadne vyskúšajte cez analóg.

Lesan

Plošný spoj jsem důkladně prohlédl a žádný problém nenašel. Domluvil jsem se tedy u známého, který má nyní k dispozici lepší DCC systém, a načetli jsme CV - problémem bylo pouze to zmíněné uzamčení dekodéru. Po zadání načteného CV1 do CV8 lišta problikla, po resetu proběhl test a osvětlení funguje po nastavení správně. Neuvědomuji si, že bych do CV1 někdy zadával tu načtenou hodnotu, ale nevadí, důležité je, že je osvětlení zprovozněno. Tímto bych považoval problém za vyřešený.
Děkuji za pomoc, LK

Napísať odpoveď