UL16-A02 - nastavenie

UL16-A02, UL16-A03, RC002A0, RC003A0, SD05A02, MSD1A1, TRD1A1
Jardaaa

UL16-A02 - nastavenie

Príspevok od používateľa Jardaaa »

Zdravím,

mám UL16-A02 a snad jsem pochopil nastavení, ale jediný mě zaráží, že při vypnutí a znovu zapnutí osvětlení na jedné adrese se mi při opětovném zapínání vypne a znovu zapnou světla i na ostatních výstupech.

Např:
na adrese příslušenství 9 mám aktivovaný pouze výstup 9 - efekt zářivka typ 1
na adrese příslušenství 12 mám pouze výstup 16 - přerušované sváření

zapnu na adrese 9 - rozsvítí se zářivka(s probliknutím), vypnu, vypne se, zapnu, zapne s probliknutím.. tady OK
nechám zapnuto, zářivka svítí..
jakmile zapnu na adrese 12 "svářečku" tak se i zářivka vypne a znovu nastartuje i se svářečkou.

Přijde mi to divný.. Je to tak normální, nebo dělám něco špatně?

Díky

Jarda

Vlastimil
Dátum registrácie: 3. Augusta 2020, 22:27

UL16-A02 - nastavenie

Príspevok od používateľa Vlastimil »

Ahoj Jardo!
Alternatívu, že využijem všetkých 8 adries a v každej adrese inú kombináciu efektov, som neskúšal. Práve to som spomínal v príspevku vyššie, že čo sa stane, keď sa budú výstupy "prekrývať", teda že rôzne adresy budú mať rôzne naprogramované všetky výstupy, a tieto adresy budú zapnuté. Ty popisuješ ten jednoduchší prípad, keď 2 rôzne adresy ( 9 a 12) majú nastavené len 2 rôzne efekty. Či je takéto správanie dekodéra legitímne, to by mohol posúdiť PeLi. Ale predpokladám, že takéto správanie bude asi normálne.
Vlastimil.

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20

UL16-A02 - nastavenie

Príspevok od používateľa PeLi »

Jardaaa napísal:
29. Decembra 2020, 14:42
na adrese příslušenství 9 mám aktivovaný pouze výstup 9 - efekt zářivka typ 1
na adrese příslušenství 12 mám pouze výstup 16 - přerušované sváření

zapnu na adrese 9 - rozsvítí se zářivka(s probliknutím), vypnu, vypne se, zapnu, zapne s probliknutím.. tady OK nechám zapnuto, zářivka svítí..
jakmile zapnu na adrese 12 "svářečku" tak se i zářivka vypne a znovu nastartuje i se svářečkou.
Myslím, že to môže spôsobovať oneskorenie zapnutia výstupov. Treba si overiť CV69 pre oneskorenie1 alebo CV73 pre oneskorenie2. Výstupy, ktoré sa zapínajú na rôznych adresách by nemali byť na rovnakom oneskorení zapnutia. Preto treba vyskúšať výstup 9 alebo výstup 12 vyňať z oneskorenia zapnutia. Jednotlivé oneskorenia zapnutia alebo vypnutia sa dajú deaktivovať zadaním hodnoty "0" do CV46 až CV49.
Vyskúšajte a dajte vedieť.

Jardaaa

Re: Adresy vystupov UL16-A03

Príspevok od používateľa Jardaaa »

Boží :!: Opravdu to dělaj opožděný výstupy.. Stačilo je vypnout (vypnul jsem všechny čtyři - CV46-49 na 0) a vyloudilo mi to úsměv na tváři :) Už mi svářeč svářečkou nevypíná a nezapíná pouliční osvětlení :mrgreen: Pánové, díky moc za pomoc.

Luis
Dátum registrácie: 11. Novembra 2021, 20:27

Re: UL16-A02 - nastavenie

Príspevok od používateľa Luis »

Zdravím,

už asi týden pokouším UL16-A02. Jestliže nastavím do CV520 hodnotu 201-204 měly by v modulu být přednastavené konfigurace "pro začátečníky". Asi jsem ještě předzačátečník. Při čtení nebo zapisování CV (přes DR5000) LED problikávají, ale při zapnutí příslušenství na adrese 1-8 CV513=0; CV521=0) se už nadále nic nerozsvítí. Mám 4 zkušební LED a přehazuji je mezi všemi výstupy a výsledek je stále stejný. Setkal se s tím někdo?

díky Luis

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20

Príspevok od používateľa PeLi »

Preverte nastavenie centrály DR5000 podľa tohto príspevku: viewtopic.php?p=425#p425

Luis
Dátum registrácie: 11. Novembra 2021, 20:27

Príspevok od používateľa Luis »

PeLi napísal:
12. Novembra 2021, 17:13
Preverte nastavenie centrály DR5000 podľa tohto príspevku: viewtopic.php?p=425#p425
Bingo! Díky za radu. Už to funguje jak má.

Luis

Napísať odpoveď