Dekoder pre svetelne navestidlo

UL16-A02, UL16-A03, RC002A0, RC003A0, SD05A01
kuyon

Dekoder pre svetelne navestidlo

Príspevok od používateľa kuyon »

Dobrý deň. Mam otazocku co sa tyka videa. V akom programe na PC ste vo videu nastavovali tento dekoder? Kratke jednoduche dokumentacne video o nastavovani v PC by mohlo byt zaujimave.
https://youtu.be/1W12QKb0uD4

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20
Kontaktovať používateľa:

Re: Dekoder pre svetelne navestidlo

Príspevok od používateľa PeLi »

V uvedenom videu bol použitý program JMRI. Ale je jedno cez aký program sa to nastavuje. Bez problémov sa dá dekodér pre návestidlo nastaviť cez akýkoľvek softvér - aj cez DR5000. Jedinou nevýhodou je, že z dekodéra sa nedajú načítavať CV, ale dá sa to vydedukovať z blikania LED. Treba však dobre ovládať binárnu sústavu.
Vytvoriť video som neplánoval . Základné nastavenie spočíva len v naprogramovaní adresy a poprípade v upravení ôsmich návestí v CV40 až CV47 podľa TAB2 v návode. Ak prednastavené návesti z TAB2 nevyhovujú, tak sa dajú upraviť v CV100 až CV199, len je potrebné prísť na princíp :-)

Stalfel
Dátum registrácie: 30. Apríla 2020, 14:49
Kontaktovať používateľa:

Zapojenie dekodera pre svetelne navestidlo

Príspevok od používateľa Stalfel »

Mám otázku. Na Digi som skôr začiatočník a návod zatiaľ nie úplne chápem. Ale ak som z neho časť pochopil tak to že keď zapojim navestidlo na ten dekoder spolu s Digi, priradím adresu tomu dekoderu a potom laicky: V multimause mi pribudne teda adresa pre to navestidlo a stláčanim číslic 1-20 budem vedieť zapínať jednotlivé navesti kt sú na tom dekodery nastavené továrne? A keby chcem zapojit dva dekodery ako vchodové 5 svetelné navestidlo a jeho predzvesť, dá sa to spraviť aby mali jednu adresu a predzvesť zobrazovala návest v závislosti od vchodoveho? Ďakujem za rady

PeLi
Administrátor
Kontaktovať používateľa:

Cez MultiMouse sa dekodér pre svetelné návestidlo ovláda prestavovaním výhybiek. Je to dekodér pre príslušenstvo. Pomocou "číslic" sa ovládajú LokoDekodéry
Z výroby je dekodér nastavený na adresu 1 až 4, takže:
prehodenie výhybky 1 rovno nastaví návesť 1 (Stoj)
prehodenie výhybky 1 do odbočky nastaví návesť 2 (Voľno)
prehodenie výhybky 2 rovno nastaví návesť 3 (Výstraha)
prehodenie výhybky 2 do odbočky nastaví návesť 4 (40 a voľno)
prehodenie výhybky 3 rovno nastaví návesť 5 (40 a výstraha)
prehodenie výhybky 3 do odbočky nastaví návesť 10 (Očakávaj 40)
prehodenie výhybky 4 rovno nastaví návesť 14 (Zabezpečený posun)
prehodenie výhybky 4 do odbočky nastaví návesť 16 (Privolávacia návesť)
Návestné signály je možné prekonfigurovať v CV552 až CV559.

Cez MultiMouse sa príslušenstvo ovláda trocha nemotorne.

Ak chcete použiť predzvesť, tak je vhodné použiť rovnakú adresu pre obidva dekodéry. dekodér pre predzvesť potrebné nakonfigurovať tak, aby sa zobrazovala vždy príslušná predzvesť.

Igor

Príspevok od používateľa Igor »

Dobrý den, potřebuji poradit. Jsem začátečník, vlastním Z21 start a model řídím přes Rocrail. Nevím jakým způsobem nastavit jiné adresy na dekodéru SD05A01. Po zapojení se mi nastavil do výrobního nastavení. Při zadaní přes Multimaus (programovaní CV) kdy zadávám CV520 (nebo CV8) semafor blikne a centrála začne přemýšlet. Po určité době na Multimausu naskočí EROR 2 . Vím že dekodér obsadí 4 adresy za sebou , musí se každé adresa samostatně navést. Děkuji za odpověď.

PeLi
Administrátor
Kontaktovať používateľa:

SD05A01 nepodporuje čítanie CV, preto MultiMouse vyhlási chybu. Chybu treba ignorovať a zapísať novú hodnotu do CV.

Pre začiatočníkov odporúčam nastaviť adresu dekodéra postupom, ktorý je popísaný v návode.
1. Správne nastaviť bit 5 v CV29
2. Zápis hodnoty 255 do CV9
3. Nastaviť adresu ktorá sa má naprogramovať
4. Vyslať príkaz pre príslušenstvo (prehodenie výhybky)
5. Keď modul prijme signál, naprogramuje sa a všetky svetlá zablikajú
6. Automaticky sa ukončí programovací režim a vynuluje sa bit 6 v CV29
Poprípade je možné použiť kalkulačku pre výpočet adresy na stránke videopeli a manuálne zapísať hodnoty do CV1 a CV9

Napísať odpoveď