RC003A0 + serva, programování

UL16-A02, UL16-A03, RC002A0, RC003A0, SD05A02, MSD1A1, TRD1A1
spok123
Dátum registrácie: 15. Apríla 2020, 08:17

RC003A0 + serva, programování

Príspevok od používateľa spok123 »

Hezký den. Mám několik dotazů.

1. Mám serva SG-90 a chci se zeptat zda je možno připojit dvě paralelně na modul, zda to utáhne, nebo je potřeba to řešit jinak. Mám v plánu užít pro každou závoru samostatné servo.

2. Programování. Jak nastavit pomocí MM, která "vyhýbka" má modul ovládat jsem pochopil, ale jedná se mi zápis ostatních hodnot co CV,
jestli stačí být na MM přepnutý na příslušenství (se zvolenou správnou "výhybkou") a zaslat na dané CV hodnotu ?
Nebo je potřeba programovat na zadané adrese stějně jako lokomotivu.

Omlouvám se za tyto dotazy, ale jsem v oblasti digitálu na "začátku" a všechno se tak nějak za běhu učím.

Díky moc za pomoc.

Jirka

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20

Re: RC003A0 + serva, programování

Príspevok od používateľa PeLi »

Myslím, že dve servá SG-90 to neutiahne. Modul má vratnú poistku a tá zabráni preťaženiu. Treba to vyskúšať. Osobne odporúčam mikro-servá 2,5g až 4,5g (napríklad https://digitrains.eu/sk/nahradne-diely ... p0043.html)

CV sa nastavujú na programovacej koľaji, takže tam je jedno aká je nastavená adresa lokomotívy, alebo číslo výhybky na MultiMouse. Režim programovania musí byť nastavený na CV. https://www.roco.cc/uploads/documents/p ... aus_sl.pdf odsek 2.3

Používateľov profilový obrázok
HO Dušan
Dátum registrácie: 23. Marca 2020, 22:46

Príspevok od používateľa HO Dušan »

TO Jirka
Servo má na konektoru vývody: data,+,-. Servo je trvale napájeno z modulu a napájení je dimenzované i na dvě serva Sg90-9g co uvádíš a data to zvládne v pohodě také. Přikládám foto z mého stolového bastlení a programování kde jsem modul zkoušel.
přejezd.jpg
přejezd.jpg (189.99 KiB) 442 zobrazení

modelarlukas
Dátum registrácie: 27. Decembra 2020, 22:06

Príspevok od používateľa modelarlukas »

Tak jsem si taky pořídil tuhle elektronickou hračku a musím uznat je to paráda. Ale velký nedostatek pro ostatní modeláže, kteří nedisponují digitálem. A tak nelze nastavit analogově jak svit diod tak hlasitost repro. Proto to budu muset použít zesilovače. Sám mám modul napojen na opakovač. Releé s nastavitelným časem sepnutí, délkou sepnutí relé. Ale jak to udělat zbastlit jak nastavit vyšší svit leddiod a jak nastavit vyšší hlasitost? Toť otázka.
Modelář praštěný kolejnicí

Napísať odpoveď