zapojení dekodéru pro MP1 a komunikace s aplikací Z21

UL16-A02, UL16-A03, RC002A0, RC003A0, SD05A02, MSD1A1, TRD1A1
Ctirad

zapojení dekodéru pro MP1 a komunikace s aplikací Z21

Príspevok od používateľa Ctirad »

Dobrý den, objednal jsem si od Vás cca 30ks dekodérů pro přestavník MP1 .. chci je použít v kombinaci s přestavníkem MP5, ale nedaří se mi je v aplikaci Z21 přihlásit tak, aby výhybku pod stejnou adresou dekodér přestavoval .. dekodér se načte, mohu ho editovat (hodnoty CV), ale ikdkyž dekodéru nastavím hodnotu např.4 a ve Stavědle výhybce stejnou hodnotu (4), v sekci ovládání se pak výhybka ani nehne .. dokázali byste mi prosím poradit, ideálně krok po kroku, jak na to? moc Vám děkuji

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20

Re: zapojení dekodéru pro MP1 a komunikace s aplikací Z21

Príspevok od používateľa PeLi »

Ak chcete nastavovať CV1 a CV9 (adresa dekodéra), tak Vám pomôže toto:
http://videopeli.szm.com/subory/zelezni ... ica014.htm
Najľahšie je nastavovať adresu pomocou zjednodušenej konfigurácie. Postup je popísaný v návode.

Pre adresu 4 treba zadať CV1=3 , CV9=0 (platí pre ROCO).

A ešte záleží na tom, akú máte centrálu a ako ju máte nastavenú. Napríklad pre DR5000 je vhodné nastaviť prvú adresu výhybkového modulu na 0 pre "ROCO". Z výroby je tam hodnota 1 (LENZ) a to musíte nastaviť CV1=7, CV9=0 aby Vám to fungovalo cez Z21 na adrese 4.
RD5000-vlasnosti.JPG
RD5000-vlasnosti.JPG (40.75 KiB) 606 zobrazení

Ctirad

Dobrý den, děkuji Vám za odpoověď ... když jsem se o nastavení pokoušel, v CV 541 byl bit 6 na 0 ... když jsem ho nastavil na 1 a uložil, v ten moment přestalo fungovat jakékoli programování dekodéru .. Z21 se při jakékoli snaze načíst cokoli, zasekla a svítila zeleně .. problém se mi přenesl i do programování loko i vozů ... čímž jsem dostal dokonalej šach mat

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20

Príspevok od používateľa PeLi »

bit 6 v CV541 (CV29) je vždy 1! Nedá sa zmeniť na 0.

To, že Vám nejde nič programovať, bude problém inde. Určite to nie je problém s dekodérom TRD1A1.

Ctirad

bohužel to tak bylo .. nicméně po výměně za jiný kus už vše fungovalo správně, i díky Vašemu odkazu, kde je číslování CV vždy o jednu menší .. díky za cenné rady :)

Napísať odpoveď