RC003A0 + optosnimače

UL16-A02, UL16-A03, RC002A0, RC003A0, SD05A02, MSD1A1, TRD1A1
Andreas

RC003A0 + optosnimače

Príspevok od používateľa Andreas »

mám otázku ohľadom Riadiaceho modulu pre železničné priecestie v3.0.
Funkčné všetko ide s modulom spokojnosť, ale mám optosnímače použité na spínanie (zapojené podľa návodu), avšak po zapojení všetkých snímačov (G G S) modul nie je uvedený do výstrahy zopnutím kontaktov G1 alebo G2, kontakt S funguje bez problémov. Po odpojení jedného z optosnímačov na kontakt G, druhy G snímač zrazu funguje a modul je uvedený do výstrahy. Priamym prepojením (napr. krátkym drôtom) výstupu minus a vstupu-kontaktu G1 alebo G2 začne výstraha bez problémov.

Napadá mi ako problém buď že snímače majú veľkú záťaž na modul a tým pádom optosnímač nemá potrebný prúd/napätie na zopnutie (avšak LED na signálizáciu zopnutia svieti), alebo je do optosnímača poslané dostatočné napätie/prúd ale naspäť sa už toľko nevráti do modulu. Na multimetri mi ukazovalo (po zopnutí snímača) na kontakte G priamo na module cca 2,24V a do optosnímaču bolo poslaných cca 3,9-4,8V. či optosnímače toľlko energie zoberú alebo sa to stratí v kábli to už neviem. Prúdové zaťaženie modulu píšete, že je do 0,2 mA, optosnímač mal namerané 0,1mA, prúd nekolísal.

Optosnímače mám použité tieto na 5V :https://arduino-shop.cz/arduino/1142-ar ... sezor.html

PeLi
Administrátor
Dátum registrácie: 24. Februára 2020, 08:20

Re: RC003A0 + optosnimače

Príspevok od používateľa PeLi »

Predpokladám, že optosnímače sú napájané priamo z modulu RC003A0. Problém bude pravdepodobne v tom, že optosnímače nemajú výstup s otvoreným kolektorom, preto sa môžu navzájom ovplyvňovať. Vami uvedené optosnímače nepoznám. Ako prvé skúste dať medzi výstup každého optosnímača a "G" akúkoľvek diódu v závernom smere.
príklad
príklad
optoS.png (653 Bajtov) 1250 zobrazení

Andreas

Príspevok od používateľa Andreas »

Vyskúšal som dať tie diody a pomohlo to, už sa snímače neovplivňujú a spínanie výstrahy funguje ako má. Vďaka moc

spok123
Dátum registrácie: 15. Apríla 2020, 08:17

Re: RC003A0 + napájanie

Príspevok od používateľa spok123 »

Hezký den. Mám dotaz ohledně připojení RC003A0 na z21 start. Jestli funguje bez problémů. V návodu je stanoveno max. napájení z DCC na 18V, ale při měření napětí v kolejích mám cca 18,3V. Tak jestli s tím není problém. Verze z21 start neumí regulovat napětí.
Díky za odpověď.

PeLi
Administrátor

Modul je dimenzovaný na 25V. Je však vhodné používať nižšie napájacie napätie, aby sa znížili tepelné straty na stabilizátore napätia, ktorý sa zohreje pri zaťažení servom.

spok123
Dátum registrácie: 15. Apríla 2020, 08:17

Príspevok od používateľa spok123 »

Super, děkuji za odpověď. Zdroj budu měnit za výkonnějíš i menším napětím. Ale na prvotní testování se tak nemusím bát.
Díky.

FildaK

Príspevok od používateľa FildaK »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné ovládat přejezd přes dva opto snímače, které budou zapojeny do stejného G/S vstupu (přejezd má dvě kleje)?

luda2
Dátum registrácie: 21. Januára 2021, 14:54

Príspevok od používateľa luda2 »

Dobrý večer, jak lze nastavit dekodér do továrního nastavení. Přes Roco nelze momentálně změnit ani cv1 a mám problém i s optosnimači. Nereaguji

PeLi
Administrátor

chtěl bych se zeptat, jestli je možné ovládat přejezd přes dva opto snímače, které budou zapojeny do stejného G/S vstupu (přejezd má dvě kleje)?
Ano, je to možné. Treba výstupy zo snímačov oddeliť diódou. Nákres je o pár príspevkov hore.

PeLi
Administrátor

Dobrý večer, jak lze nastavit dekodér do továrního nastavení. Přes Roco nelze momentálně změnit ani cv1 a mám problém i s optosnimači. Nereaguji
Reset sa prevedie zápisom hodnoty 201 až 206 do CV520 (CV8).

Napísať odpoveď